Cseresznyevirág blog

Inzulinrezisztencia: vagy eszem, vagy az étkezésemmel foglalkozom – Meddőségi napló

Egy diétát általában elkezdeni nehéz. De azt néha nagyon, még akkor is, ha az elsősorban a számolgatásban, mennyiségekben tér el az addigi életvitelünktől. Egy jó ideje már igyekeztem egyre jobban odafigyelni az étkezésünkre, teljes kiőrlésű kenyeret ettünk, sok-sok zöldséget, különböző reform gabonákat, és próbáltam háttérbe szorítani a cukrot, édességeket, amik valahogy újra és újra visszacsúsztak az… Tovább »

Nem kell halálra zabálni magunk az ünnepeken

“Rendes családban” valahogy úgy néznek ki az ünnepek, hogy már napokkal előtte sütünk-főzünk, a lakást körbelengik az illatok, a cukorfelhők, a fahéj, szegfűszeg és a narancs keveredő aromái, aztán közéjük vegyül a sülő húsok, halak illata. Szenteste elővesszük ezeket, megpakoljuk az asztalt, körbeüljük, és esszük sorba a fogásokat, míg puffadtan el nem fekszik mindenki a… Tovább »

Így fűszerezd az ételeket kevesebb sóval!

Életmódváltó programunk újabb állomására érkeztünk, mégpedig oda, hogyan fűszerezhetjük megfelelően az ételeinket, melynek egyik legfontosabb eleme a sófogyasztás csökkentése. De mennyi lenne az annyi, és mennyit fogyasztunk? Ha lecsökkentjük, ízetlenek lesznek az ételeink? Nem. De hogy mindezt hogy érhetjük el, az a posztból kiderül. 🙂 Milyen sót és mennyit fogyasszunk? Minden só nátrium-cloridból (NaCl) van, bár a… Tovább »

Életmódváltás napló

Régen adtam hírt a saját életmódváltásomról, és azóta inkább ötletekkel, tippekkel halmoztalak el benneteket, melyeket ugyan magam is követek, de közben szépen megbújtam csendben. Na, jó, az is benne van, hogy annyi mindenről szerettem volna írni ebben a rovatban, hogy magamra már nem is került sor. 😀 Azt hiszem, eljött az idő, amikor már nem… Tovább »

Gluténérzékenység a meddőség hátterében

Ma egy olyan egészségügyi problémát veszünk górcső alá, mellyel kapcsolatban sajnos igen sok tévhit él a fejekben. A gluténérzékenység is állhat a meddőség, vetélések hátterében, azonban sajnos sok helyen nem tartozik az alapvizsgálatok közé. Nagyon fontos, hogy ha felmerül ennek az autoimmun betegségnek a gyanúja, ne öndiagnózissal segítsünk magunkon, hanem keressük fel a megfelelő szakembert,… Tovább »

10 tipp, hogy élj egészségesen, olcsón!

Egészséges életmód? Ó, nekem erre nincs pénzem – tiltakozol, mintha az egész pénzen múlna. Nem hazudok, valóban van az az anyagi helyzet, mikor a plussz 20 Ft is számít, ami a különbség a fehérkenyér és a teljes kiőrlésű közt, ám legtöbbünknél egyáltalán nem ez áll fenn. És igen, akinek a 20 Ft számít, az is… Tovább »

Igazi vitaminbomba a rózsaszín amerikai káposztasaláta

Az egész úgy kezdődött, hogy amíg otthon laktam szüleimnél, sajnos nagyon sokszor gyorsétteremből érkezett akár a hétvégi ebéd, amiből közkedvenccé vált a káposztasaláta, még a férfiak és a gyerekek is megették, igen, a férjem is, aki a többséghez hasonlóan, valljuk be, nem egy nagy zöldségfaló, így aztán komoly trükkökhöz kell folyamodnom, hogy megegye. Gyakorlok az… Tovább »

Ez történt velem, mikor nemet mondtam a cukorhegyekre

Imádott, átkozott, káros szenvedély volt, ami a cukorhoz fűzött (pontosabban a fehér cukorhoz, azaz a szacharózhoz). Ijesztő végiggondolni, mennyit fogyaszthattam el belőle korábban, mígnem az életmódváltásom során sikerült kimondani, hogy elég. Íme egy kis biztatásképp a beszámolóm, hogy tudjátok, ha hasonló lépésre szánjátok el magatok, hamarosan mennyire meghálálja a szervezetetek. 🙂 Arról, hogy miért érdemes… Tovább »

10+1 egyszerű trükk a fogyás érdekében

Már a múlt heti bejegyzésemben is írtam róla, mennyire fontos, hogy jól programozzuk az agyunk az életmódváltásra és/vagy fogyásra, ma olyan apró trükköket mutatok be, amelyek segítenek, hogy az egészséges életmód mellett is jóllakjon az agyunk. 🙂 1. Egyél kisebb tányérból! Elsőre talán hihetetlenül hangzik, de ha ugyanazt az ételmennyiséget egy kisebb tányérról esszük meg,… Tovább »

Váltsunk együtt életmódot! – Indul a fogyinapló

Egy ideje minden korábbinál próbálok odafigyelni magamra, nem csak úgy, mint korábban, egy-egy étkezést kihagyva, hanem tudatosan meghatározva, mikor, mit, mennyit, hol veszem, hogyan készítem el, mit rakok bele. Tudom-tudom, mindent a saját kárán tanul meg az ember, nekem is kellett hozzá egy gyógyíthatatlan betegség, és az, hogy amiatt jócskán meghízzak, no, meg ott van… Tovább »

A szénhidrátokról és a szénhidrátdiéta alapjai

Mostanában nagyon sokszor olvasok még viszonylag nagy oldalakon is olyat, hogy kerüljük a szénhidrátfogyasztást, ilyenkor sikít a lelkem, mert szénhidrát nélkül nem nagyon tudunk élni (nem, nem a kakaóscsigára gondolok), egész egyszerűen ahhoz, hogy a testünk működése fennálljon, muszáj fogyasztani, azonban az nagyon nem mindegy, hogy mikor, mennyit és mit eszünk belőle. Bár a bejegyzés… Tovább »

A modern nő fogamzásgátlót szed vagy ciklusproblémákkal küzd?

Kislányként mindnyájan megtanultuk anyukánktól vagy a felvilágosító órákon, hogy a menstruációs ciklusunk 28 napos, pont, aztán felnőttként sokan megtapasztaljuk, hogy ez nem éppen így működik, de hallottuk, hogy az ismerősünk ismerősének az ismerőse beszélt valakivel, aki hallott valakiről, akinek éppen annyi, sőt, még a Hold-ciklussal is éppen összepasszol. A szerencsésebbeknek 27 vagy 29 napos, a kevésbé… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!