Cseresznyevirág blog

Fiatal orvostanhallgatónak is mehet nehezen a teherbeesés, aztán… :)

Ma az utolsó ajánlót hoztam nektek Hadas Kriszta Jön a baba című sorozatából. 🙂 Már korábban írtam ajánlót, melyben bemutatják a családot, akik 17 elvesztett élet után lehettek szülők, illetve a másik családot, akiknek petesejt donációval fogant meg a gyönyörű kislánya. Réka mindössze 25 éves, tehát hozzám hasonlóan fiatal, mikor anya lesz, orvostanhallgatóként (aneszteziológus szeretne… Tovább »

Meddőségi ügyekben az asszony döntsön? – Meddőségi napló

Tudatosult bennem, hogy muszáj váltanom, és nem hallgathatok többé az endokrinológusomra. Nem mertem többé rábízni magam olyasvalakire, aki legyint egy – a múltkorihoz hasonló – problémára, és annyi a válasza, hogy folytassuk így, legyek türelmes, nem áll be a pajzsmirigyem egy pillanat alatt (igaz, hogy ő fél éve kezel minimális eredménnyel), de azért ezeknek az… Tovább »

Gluténérzékenység a meddőség hátterében

Ma egy olyan egészségügyi problémát veszünk górcső alá, mellyel kapcsolatban sajnos igen sok tévhit él a fejekben. A gluténérzékenység is állhat a meddőség, vetélések hátterében, azonban sajnos sok helyen nem tartozik az alapvizsgálatok közé. Nagyon fontos, hogy ha felmerül ennek az autoimmun betegségnek a gyanúja, ne öndiagnózissal segítsünk magunkon, hanem keressük fel a megfelelő szakembert,… Tovább »

Ciszta, mióma, polip – mit kell tudni róluk?

Ma sorravesszük a ciszták fajtáit, illetve két oda nem illő dolgot a méhben, a miómát és a polipot, illetve azt, hogy mi a teendő, ha ezekkel találkozunk. De kezdem is, mert hosszú lesz, és kimerítő. A petefészek ciszták: A petefészekben keletkező, folyadékkal telt, betokosodott képleteket nevezzük petefészekcisztának, ezek a tüszőérés normál folyamata alatt is létrejöhetnek…. Tovább »

Csináljunk ciklust gyógyszerekkel! – Meddőségi napló

Bár jólesett testileg-lelkileg, hogy nyáron kicsit lassítottunk a kezelésben, mire oda jutottam, nagyon vártam az újabb endokrinológia időpontomat. Fellélegeztem, mikor eljött a reggel, pedig az elmúlt időszakban ezerszer gondolkodtam rajta, nem tudnék-e valahol egy gyorsabb megoldást találni. Aztán ott ültem a váróban, és vártam, néztem, ahogy a többi ajtón kijöttek, majd behívták a többieket, és… Tovább »

Az inzulinrezisztencia nem kitalált betegség

Nemrég összeültünk egy társasággal, csupa értelmiségi, köztük három orvos, az egyik rezidens, a másik kettő már idősebb, tulajdonképpen semelyikőjük nem olyan szakterületen praktizál, ami minket érintene. Mindenféléről beszélgettünk, a saját életünkről, a menekültkérdésről, politizáltunk. Aztán valahogy szóbakerült egy lány, akit egyébként én személyesen nem ismerek, aki elkezdett mesélni róla, előadta. hogy az illető hölgy kitalált… Tovább »

Így rontja a túlsúly a nők és a férfiak fogamzóképességét

Bár az utóbbi időben az életmódváltásomnak köszönhetően sokat javult a helyzet, ebben a témában magam is erőteljesen érintett vagyok, ugyanis itt egy kis úszógumi, ott egy kis zsírpárna, a férjem igazán nem mondhatja, hogy ne lenne mit fogni rajtam. 😀 Ami azt illeti, tudom, hogy evvel egyáltalán nem javítok a helyzeten, úgyhogy próbálok tenni ellene,… Tovább »

A szénhidrátokról és a szénhidrátdiéta alapjai

Mostanában nagyon sokszor olvasok még viszonylag nagy oldalakon is olyat, hogy kerüljük a szénhidrátfogyasztást, ilyenkor sikít a lelkem, mert szénhidrát nélkül nem nagyon tudunk élni (nem, nem a kakaóscsigára gondolok), egész egyszerűen ahhoz, hogy a testünk működése fennálljon, muszáj fogyasztani, azonban az nagyon nem mindegy, hogy mikor, mennyit és mit eszünk belőle. Bár a bejegyzés… Tovább »

Kiderül az igazság – Meddőségi napló

Miután kijöttem az endokrinológustól és leadtam a vérem, újabb egy hónap várakozásra voltam ítélve, míg megtudhatom az igazságot, azaz hogy mi a bajom (,amit hogy fokozzam az izgalmat, nem árulok el rögtön, csak valahol a bejegyzés közepén, hogy végig kelljen olvasnotok 😀 mert gonosz vagyok). Azt az egy hónapot nagyjából avval töltöttem, hogy olvastam, olvastam… Tovább »

Körülbelül minden 10. nő pcos-os, de jelentős részük nem tud róla

Ma folytatjuk az agytágítást az inzulinrezisztenciás témát a policisztális ovárium szindrómával, ami sajnos az egyik leggyakoribb női meddőséget okozó betegség, kialakulását alapvetően az inzulinrezisztencia okozza (legtöbbször), ami civilizációs betegség. Becslések szerint nagyjából minden 10.(!!!) nő érintett, köztük vannak azok, akiket gyerekként avval hülyítettek, akiknek tini korukban azt mondták, hogy soha nem lehet majd gyerekük, de a legtöbben… Tovább »

A leggyakoribb női civilizációs betegség: az inzulinrezisztencia

Manapság – főleg, akik kicsit már tájékozottabbak vagyunk a meddőségi témákat illetően -, egyre többször halljuk az inzulinrezisztencia és a policisztális ovárium szindróma kifejezéseket. De mégis mit takarnak ezek pontosan? Honnan tudhatjuk meg, hogy érintettek vagyunk-e? És egyáltalán hogy akadályozzák ezek a teherbeesést? Az eheti témámból megtudhatod! 🙂 Az inzulinrezisztencia sajnos egy olyan betegség, melyben… Tovább »

Női ciklus-és hormonvizsgálat

Akik rendszeresen olvastok, szerintem már mosolyogtatok a cím láttán, hogy nálam minden ide vezet vissza – de ígérem, nem csak erről fogok írni 😀 -, bár valóban az egyik kedvenc témám, bocsássatok meg nekem érte, ha már ennyire érintett vagyok a témában. Úgy is mondhatnám, hogy szép, szabályos női ciklusról álmodom. Ugyanakkor itt nagyon fontos… Tovább »

Amit minden nőnek ismernie kéne: Aviva-torna

Tegnapi bejegyzésemben írtam róla, hogyan lettem valódi rajongója az Aviva-módszernek, ma pedig érkezzen a téma másik fele, hogy miről is van szó. 🙂 Először írok egy kicsit arról, hogy kiknek köszönhetjük ezt a csodálatos tornát, hogy fokozzam a kíváncsiságot, aztán jöjjön az, hogy mire használhatjuk. 🙂 Aviva Gabriella Steiner, a módszer kidolgozója. Aviva Gabriella Steiner… Tovább »

Természetes gyógymódok az egészséges női ciklusért

Tegnapi posztomban írtam arról, mi minden okozhatja, hogy ma már rengeteg nő küzd ciklusproblémákkal, ma pedig arról lesz szó, mit tehetünk az egészséges egyensúly helyreállásáért. Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy ha túl rövid vagy túl hosszú a ciklusod (tehát nem esik a 21-35 napos intervallumba, mindenképp látogasd meg a nőgyógyászod és csináltass egy hormonpanelt, ugyanis… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!