Cseresznyevirág blog

Látványosan javulni kezdtek az értékeim – Meddőségi napló

A legutóbb készített hormonpanelemből még egy valami hiányzott, mégpedig a 21. napi hormonsor, bár, mint később kiderült, természetesen ezt nem sikerült eltalálnunk, mivel egészen a 21. napig nem volt ovulációm ebben a ciklusban, de azért a vérvételre végül mégis elmentem, itt pedig több olyan értékre újra ránéztünk, amiket a múltkor is néztek. Mindössze pár hete… Tovább »

Ezért örültem az inzulinrezisztencia diagnózisának – Meddőségi napló

Amikor kiléptem az új dokim rendelőjének az ajtaján, valahogy rajtam ragadt az a derűs, optimista mosoly. Megnyugodtam. Úgy éreztem, végre lehetőséget, biztatást és legfőképp válaszokat kaptam. Választ kaptam arra, hogy régen a rendszeres ciklusom is miért nem volt soha 28 napos. Korábban bárhova mentem, a családom, a barátaim, sőt, az orvosok is mindig azt mondták, hogy… Tovább »

Sokkoltak a legújabb leleteim – Meddőségi napló

Végre vége, megjött, pedig tartottam tőle, hogy benne ragadok megint a végtelen, reménytelen időben. Az utóbbi év legnormálisabb ciklusát zárom, és végre megnyugszom. Tudom, hogy mehetek, és elkezdődik valami új, hogy elbúcsúzom a régi orvosomtól, és hozzáértőbb kezek közé kerülök. Vérvétel a harmadik napon, már előtte is a szokásos szédülés kínoz, most pedig éhesen közelítem… Tovább »

Meddőségi kezelés: ön volt már férfival?

A múltkori látogatásom után nem is volt kérdés, hogy ha megérkezem, akkor azt már a következő orvoshoz való időpontommal a zsebemben teszem meg, végül úgy döntöttünk, bár kételyek közt, hogy elmegyek, addig ott maradok nála, elvégre két hónapról beszélünk, így legalább látjuk néha a hormonképem, és még bennem volt egy utolsó bizalom, hogy azért mégiscsak ő… Tovább »

Az agyalapi mirigy működésének zavarai a meddőség hátterében

Az agyalapi mirigy a “belső elválasztású mirigyek karmestere”, működésének zavarai számos más hormonális probléma hátterében is állhatnak. Mivel sajnos sokakat érintő problémáról van szó, nagyon fontos, hogy bár már korábban is többször szóbakerült, végre beszéljünk róla. Ha lemaradtál, ajánlom figyelmedbe az alábbi írásokat: ha kíváncsi vagy, mi az összefüggés a stressz, az agyalapi mirigy és… Tovább »

Progeszteron-hiány

A progeszteron hiány, mellyel időnként ösztrogén-dominencia vagy ösztrogén-túlsúly néven találkozunk a teherbeesés akadálya lehet, ám szerencsére a legtöbb esetben könnyen, sokszor természetes módszerekkel orvosolható. 🙂 Tulajdonképpen mi a progeszteron? A progeszteron, másnéven sárgatest hormon a termékeny korú nők petefészkében keletkezik (kis mennyiségben a férfiak és a menopauza utáni nők szervezetében is jelen van), azonban termeli… Tovább »

Te tudod, hány éves koráig menstruált édesanyád?

Mikor írtam ide a blogra az összefoglalót a korai petefészek kimerülésről, elgondolkodtam azon, vajon miért van az, hogy nők tömegei futnak bele abba, hogy egy olyan betegség miatt nem megy számukra a teherbeesés, amely nagy valószínűséggel már az édesanyjuknál, esetleg valamelyik nagymamájuknál is fennállt, hiszen az esetek jelentős részében genetikus, ráadásul mindez csupán avval járt volna,… Tovább »

168 napig nem menstruáltam – Meddőségi napló

Túl egy 60 és egy 58 napos cikluson már azt hittem, nem sok meglepetés érhet ezen a téren. Tulajdonképpen abban az egyben szerencsém volt, hogy a kerületi sztk-ban bár kissé bunkó volt a nőgyógyász, de azonnal a kezembe nyomta a beutalót az endokrinológiára avval, hogy az ilyesmihez ott értenek. És aztán tépkedhettem a virtuális papírcetliket,… Tovább »

Természetes gyógymódok a menstruációs fájdalom csökkentésére

Egyes adatok szerint nagyjából minden második (bár szerintem valójában több) fogamzóképes korú nő szenved minden hónapban a menstruációs fájdalmaktól, és minden 10. nő számára már szinte elviselhetetlen a fájdalom. Bizonyos mértékig normálisnak tekinthető ez a folyamat, ugyanis a méh falában lévő ereknek köszönhetően ilyenkor összehúzódnak a méh izmos falai, ami segít abban, hogy elindítsa a… Tovább »

Kiderül az igazság – Meddőségi napló

Miután kijöttem az endokrinológustól és leadtam a vérem, újabb egy hónap várakozásra voltam ítélve, míg megtudhatom az igazságot, azaz hogy mi a bajom (,amit hogy fokozzam az izgalmat, nem árulok el rögtön, csak valahol a bejegyzés közepén, hogy végig kelljen olvasnotok 😀 mert gonosz vagyok). Azt az egy hónapot nagyjából avval töltöttem, hogy olvastam, olvastam… Tovább »

Körülbelül minden 10. nő pcos-os, de jelentős részük nem tud róla

Ma folytatjuk az agytágítást az inzulinrezisztenciás témát a policisztális ovárium szindrómával, ami sajnos az egyik leggyakoribb női meddőséget okozó betegség, kialakulását alapvetően az inzulinrezisztencia okozza (legtöbbször), ami civilizációs betegség. Becslések szerint nagyjából minden 10.(!!!) nő érintett, köztük vannak azok, akiket gyerekként avval hülyítettek, akiknek tini korukban azt mondták, hogy soha nem lehet majd gyerekük, de a legtöbben… Tovább »

A leggyakoribb női civilizációs betegség: az inzulinrezisztencia

Manapság – főleg, akik kicsit már tájékozottabbak vagyunk a meddőségi témákat illetően -, egyre többször halljuk az inzulinrezisztencia és a policisztális ovárium szindróma kifejezéseket. De mégis mit takarnak ezek pontosan? Honnan tudhatjuk meg, hogy érintettek vagyunk-e? És egyáltalán hogy akadályozzák ezek a teherbeesést? Az eheti témámból megtudhatod! 🙂 Az inzulinrezisztencia sajnos egy olyan betegség, melyben… Tovább »

Valahogy csak felvilágosítottak, de miért nem beszélünk a meddőségről?

Tegnap – a vasárnapi posztomban már kicsit feszegettem, hogy mennyire bántott, hogy egy olyan szituációba keveredtem, amiről tulajdonképpen soha semmit nem tudtam, hogy felnőttem úgy, hogy nem igazán találkoztam olyannal, hogy valakinek csak nagy megpróbáltatások árán lehet gyereke, pedig – ahogy utóbb az elejtett félszavakból megtudhattam – a családban is van bizony érintett. Egy olyan… Tovább »

Pánikba esve rohantam az orvoshoz, és remegve tártam szét a lábaim – Meddőségi napló

Hiába hittem a december-januári maratoni ciklusom után, hogy most minden rendben lesz, hiába bíztam, váltottam életmódot, futottam, és táplálkoztam egészségesen, miközben egy lelki hullámvasúton ültem, és a sok ‘nálatok mikor jön a gyerek‘ kérdés miatt igyekeztem minél kevesebb emberrel kommunikálni, úgy tűnt, minden hiába volt. A 30. nap körül elölről kezdődött az egész, drogéria, izgulás,… Tovább »

Amit minden nőnek ismernie kéne: Aviva-torna

Tegnapi bejegyzésemben írtam róla, hogyan lettem valódi rajongója az Aviva-módszernek, ma pedig érkezzen a téma másik fele, hogy miről is van szó. 🙂 Először írok egy kicsit arról, hogy kiknek köszönhetjük ezt a csodálatos tornát, hogy fokozzam a kíváncsiságot, aztán jöjjön az, hogy mire használhatjuk. 🙂 Aviva Gabriella Steiner, a módszer kidolgozója. Aviva Gabriella Steiner… Tovább »

Hogyan lettem Aviva-rajongó?

Aki már küzdött teherbeesési problémával, annak biztosan nem új kifejezés az Aviva-módszer, számtalan meddőségi fórumon vagy oldalon találjuk a kifejezést, hogy Aviva. De mi is ez valójában? És én hogyan kerültem vele kapcsolatba, és lettem valódi rajongója a témának? 🙂 Velem sem történt ez másképp, egy ideje már rajta voltam egy fórumon, ahol folyamatosan beszélgettünk,… Tovább »

Kudarcot vallottam, mint nő, és bezárkóztam a bánatommal – Meddőségi napló

Február 1-én a december-januári maratoni ciklusom után egy kis gyógyteás rásegítéssel új ciklust nyitottam, tele reményekkel, hogy most majd minden rendben lesz, visszaáll a régi rend, és remélhetőleg hónap végén produkálok egy dupla csíkos tesztet, kiszámoltam a szülés várható időpontját, és ahogy az lenni szokott, rájöttem az összes előnyére, miért éppen az az egy hónap… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!