Cseresznyevirág blog

Nem lehet minden jó, ha valami rossz – Meddőségi napló

Valahogy éppen az tett tanácstalanná, hogy a dietetikus szerint nem sok mindenen kellett változtatnom. Az étkezésemmel nem volt nagy probléma, mindössze a mennyiségeken kellett módosítani, ami elsőre nem tűnt nagy különbségnek. A testsúlyom és a testösszetételem jónak számítottak. Az orvos elsőre kizárólag a diétát és az inofolicot rendelte el. Én pedig ott álltam, és vártam… Tovább »

Ezért örültem az inzulinrezisztencia diagnózisának – Meddőségi napló

Amikor kiléptem az új dokim rendelőjének az ajtaján, valahogy rajtam ragadt az a derűs, optimista mosoly. Megnyugodtam. Úgy éreztem, végre lehetőséget, biztatást és legfőképp válaszokat kaptam. Választ kaptam arra, hogy régen a rendszeres ciklusom is miért nem volt soha 28 napos. Korábban bárhova mentem, a családom, a barátaim, sőt, az orvosok is mindig azt mondták, hogy… Tovább »

Halmozottan hormonproblémás lány gyereket szeretne – Meddőségi napló

A napok előrehaladtával egyre inkább átvette a kétségbeesés és a feszültség helyét a várakozás, valahol megsejtettem, hogy arra, amikor magamban megjártam a poklokat, mikor hagytam kicsit elengedni a gyeplőt, és sodródni bele az örvényekbe, szükségem volt, így búcsúztattam el az addigi életem, engedtem el a régi napjaim, szokásaim, érzéseim, és gondolataim, hogy valami új költözhessen… Tovább »

Sokkoltak a legújabb leleteim – Meddőségi napló

Végre vége, megjött, pedig tartottam tőle, hogy benne ragadok megint a végtelen, reménytelen időben. Az utóbbi év legnormálisabb ciklusát zárom, és végre megnyugszom. Tudom, hogy mehetek, és elkezdődik valami új, hogy elbúcsúzom a régi orvosomtól, és hozzáértőbb kezek közé kerülök. Vérvétel a harmadik napon, már előtte is a szokásos szédülés kínoz, most pedig éhesen közelítem… Tovább »

Premenstruációs szindrómámtól szenved a férjem – Meddőségi napló

Valahogy megborult az egyensúly. Tulajdonképpen a szokásos enyhe mellfájdalmon kívül nem éreztem semmit, sem különösebb levertséget, és rosszul se voltam, eleinte fel sem tűnt, hogy ülök a számítógépem előtt, és nevetségesen elsírom magam. Aztán nevetek. Férjjel beszélgetve újra elsírtam magam, értelmetlen dolgokért kiabáltam vele egy sort, aztán megint elsírtam magam. Persze, mert minden rossz, romokban… Tovább »

Hormonális problémák a férfi meddőség hátterében

Kedvenc témám, a hormonok bizony a férfiaknál is jelentősen bekavarhatnak, mi több, akár a férfi meddőségért is okolhatóak. Szerencsére ilyenkor a legtöbb esetben egy könnyen kezelhető problémáról beszélünk. 🙂 Fogadjátok szeretettel ezt a kis összefoglalót arról, mi lehet a háttérben. Mivel több hormonális problémáról már korábban részletesen írtam a női meddőség kapcsán, ezeknél érdemes visszaolvasni… Tovább »

Az agyalapi mirigy működésének zavarai a meddőség hátterében

Az agyalapi mirigy a “belső elválasztású mirigyek karmestere”, működésének zavarai számos más hormonális probléma hátterében is állhatnak. Mivel sajnos sokakat érintő problémáról van szó, nagyon fontos, hogy bár már korábban is többször szóbakerült, végre beszéljünk róla. Ha lemaradtál, ajánlom figyelmedbe az alábbi írásokat: ha kíváncsi vagy, mi az összefüggés a stressz, az agyalapi mirigy és… Tovább »

Progeszteron-hiány

A progeszteron hiány, mellyel időnként ösztrogén-dominencia vagy ösztrogén-túlsúly néven találkozunk a teherbeesés akadálya lehet, ám szerencsére a legtöbb esetben könnyen, sokszor természetes módszerekkel orvosolható. 🙂 Tulajdonképpen mi a progeszteron? A progeszteron, másnéven sárgatest hormon a termékeny korú nők petefészkében keletkezik (kis mennyiségben a férfiak és a menopauza utáni nők szervezetében is jelen van), azonban termeli… Tovább »

Véres rémálom az életem – Meddőségi napló

A harmadiktól a hetedik napig szedtem a clostit, és szexinek és boldognak éreztem magam, aztán egyik este az örömmel teljesített kötelességünk után görcsbe rándult a hasam, a nyolcadik napon már komoly fájdalmakkal küzdöttem, görcsölés, szurkálás, képtelen voltam kiegyenesedni, a kilencedik nap délutánján pedig enyhén, de elkezdtem barnázni, másnap délelőtt már nem csak a wc-papírt, hanem… Tovább »

Amit a korai petefészek kimerülésről (POF) tudni kell

Számos tanulmány, cikk mondja, hogy, ej, ráérünk arra még, alig csökken a nők teherbeesési képessége 40 éves koruk előtt, cáfolják, hogy 35 év felett már meredeken csökkenne, és valahogy ilyenkor mindig kimarad az a szomorú tény, hogy bizony, van, akinek már ennél is korábban elkezd ketyegni az az átkozott, tagadott biológiai óra. Aztán megjelennek más… Tovább »

Csináljunk ciklust gyógyszerekkel! – Meddőségi napló

Bár jólesett testileg-lelkileg, hogy nyáron kicsit lassítottunk a kezelésben, mire oda jutottam, nagyon vártam az újabb endokrinológia időpontomat. Fellélegeztem, mikor eljött a reggel, pedig az elmúlt időszakban ezerszer gondolkodtam rajta, nem tudnék-e valahol egy gyorsabb megoldást találni. Aztán ott ültem a váróban, és vártam, néztem, ahogy a többi ajtón kijöttek, majd behívták a többieket, és… Tovább »

168 napig nem menstruáltam – Meddőségi napló

Túl egy 60 és egy 58 napos cikluson már azt hittem, nem sok meglepetés érhet ezen a téren. Tulajdonképpen abban az egyben szerencsém volt, hogy a kerületi sztk-ban bár kissé bunkó volt a nőgyógyász, de azonnal a kezembe nyomta a beutalót az endokrinológiára avval, hogy az ilyesmihez ott értenek. És aztán tépkedhettem a virtuális papírcetliket,… Tovább »

Így rontja a túlsúly a nők és a férfiak fogamzóképességét

Bár az utóbbi időben az életmódváltásomnak köszönhetően sokat javult a helyzet, ebben a témában magam is erőteljesen érintett vagyok, ugyanis itt egy kis úszógumi, ott egy kis zsírpárna, a férjem igazán nem mondhatja, hogy ne lenne mit fogni rajtam. 😀 Ami azt illeti, tudom, hogy evvel egyáltalán nem javítok a helyzeten, úgyhogy próbálok tenni ellene,… Tovább »

Te is szenvedsz a premenstruációs szindrómától?

Ami azt illeti, én rettenetesen. Nagyon sokáig azt hittem, hogy normális, és mindenki így van vele. Egy héttel a menstruáció előtt kirügyeztem, ideges voltam, hisztis, fáradt, nyűgös, és pár nappal azelőtt, hogy megjött volna, rettenetesen fájtak a melleim, másfélszeresére nőttek, alig tudtam őket begyömöszölni az egyébiránt teljesen jó méretű melltartóimba, majd hazaérve az első dolgom… Tovább »

Mítosz vagy valóság, tényleg gátolja a stressz a fogantatást?

Ó, hányszor hallottuk azt a bizonyos mondatot, amelyet ezen a héten nem mondunk ki! Járjunk utána, hogy van-e igazságalapja! Először is nézzük, mivel állunk szemben! A stressz. Reggel csörög az óra, felkelni, ki az ágyból, bekapom a reggelit, körberohanok a házban, minden ablak be van-e zárva, ajtóra kétszer ráfordítom a kulcsot, kimegyek a buszmegállóba, nem… Tovább »

A pajzsmirigytúlműködésről

A pajzsmirigy túlműködés esetén a pajzsmirigy (az eddigiekkel szemben) éppen túl sok hormont termel. Ez a betegség lényegesen ritkább, a hajlam általában családon belül öröklődik, kialakulásának esélyeit elsősorban a stresszes életmód és a dohányzás növeli. Ha szeretnéd elolvasni a korábbi bejegyzéseim, itt írtam a pajzsmirigy alulműködésről (ebben a bejegyzésben részletesen beszéltem a pajzsmirigy működéséről), itt az… Tovább »

Pajzsmirigy alulműködés és terhesség

Pajzsmirigy alulműködésed van, és gyereket szeretnél? Útban van a baba, és kiderült, hogy gond van a pajzsmirigyeddel? Elment a kicsid, és megtudtad, hogy az a fránya pajzsmirigy áll a háttérben? A meddőségi kivizsgáláson derült ki, hogy nem működik megfelelően? A pajzsmirigy alulműködés témakörében írt bejegyzéseim itt olvashatod: a betegségről és az alternatív gyógymódokról. Hogy okoz meddőséget… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!