Cseresznyevirág blog

Hormonális problémák a férfi meddőség hátterében

Kedvenc témám, a hormonok bizony a férfiaknál is jelentősen bekavarhatnak, mi több, akár a férfi meddőségért is okolhatóak. Szerencsére ilyenkor a legtöbb esetben egy könnyen kezelhető problémáról beszélünk. 🙂 Fogadjátok szeretettel ezt a kis összefoglalót arról, mi lehet a háttérben. Mivel több hormonális problémáról már korábban részletesen írtam a női meddőség kapcsán, ezeknél érdemes visszaolvasni… Tovább »

Visszerek és gyulladások a férfi meddőség hátterében

Ma két alattomos férfiproblémát vesézünk ki, de mivel hosszú lesz az agytágítás, nem is szaporítom tovább a szót, hanem inkább belekezdek. 😀 Here visszér (varicocele): Okai: A visszerek kialakulásának oka rendszerint az, hogy a vénás vér nem képes megfelelően visszaszívódni, emiatt pangás lép fel. Kialakulhat kamasz korban egy hirtelen növés alatt, mivel ilyenkor fokozott nyomás terhelődik… Tovább »

Így javítható a férfiak termékenysége

Egyszer régen, mikor még egészen friss volt a blog, írtam róla, milyen természetes módszerekkel lehet javítani a női termékenységet. 🙂 Most viszont beszéljünk kicsit arról, mit (t)ehetnek a férfiak, hogy megerősítsék a hadsereget! 😀 Mivel a spermiumok termelődése 90 napot vesz igénybe, ezért mindenféle hagyományos, vitaminos vagy alternatív terápiának ezt követően érdemes vizsgálni a hatását…. Tovább »

Évről évre romlanak a férfiak spermaeredményei

Elérkezett a pillanat, mikor végre – remélem, ti is várjátok – rátérünk a férfiakkal, ugyanis ők is hozzánk, nőkhöz hasonlóan nagy arányban tehetőek felelőssé a meddőségért.  Mikor számít termékenynek egy férfi? A férfiak termékenységére az egyetlen módszer a spermavizsgálat. Ahhoz, hogy egy férfi természetes úton képes legyen megtermékenyíteni egy nőt, minimum 15 millió spermiumra van… Tovább »

Gluténérzékenység a meddőség hátterében

Ma egy olyan egészségügyi problémát veszünk górcső alá, mellyel kapcsolatban sajnos igen sok tévhit él a fejekben. A gluténérzékenység is állhat a meddőség, vetélések hátterében, azonban sajnos sok helyen nem tartozik az alapvizsgálatok közé. Nagyon fontos, hogy ha felmerül ennek az autoimmun betegségnek a gyanúja, ne öndiagnózissal segítsünk magunkon, hanem keressük fel a megfelelő szakembert,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!