Cseresznyevirág blog

Ciszta, mióma, polip – mit kell tudni róluk?

Ma sorravesszük a ciszták fajtáit, illetve két oda nem illő dolgot a méhben, a miómát és a polipot, illetve azt, hogy mi a teendő, ha ezekkel találkozunk. De kezdem is, mert hosszú lesz, és kimerítő. A petefészek ciszták: A petefészekben keletkező, folyadékkal telt, betokosodott képleteket nevezzük petefészekcisztának, ezek a tüszőérés normál folyamata alatt is létrejöhetnek…. Tovább »

Amikor előbújik belőlem a hipochonder – Meddőségi napló

A világ gyásznapja, több ezer ember halála, fekete zászlók, megemlékezések, emlékek kisiskolás koromból a megrökönyödésről, az ijedtségről, és olyan szavakról, amiket idejétmúltnak gondoltam, mint a háború. Nekem egy kicsit mégis ünnep, mert aznap kaptam vissza 168 nap után a nőiességemet. 🙂 Már előző délután, mikor megjelentek a barnás foltok, felcsillant a szemem, reménykedtem, de még hinni… Tovább »

Nekem is lesz gyerekem, kisfilm nőkről, akik endometriózissal küzdenek az anyaságért

Ma újra egy (kis)film ajánlóval jelentkezem, és ezúton is szeretnék nektek köszönetet mondani, azért, hogy olvastok, hogy létrejött egy közösség, ahol egymást támogatjuk (ha még nem csatlakoztál, de szívesen beszélgetnél sorstársakkal, szeretettel várunk), és azért is, mert ezt a kisfilmet a múltkori, Sejtjeink című film bemutatója után tőletek kaptam. 🙂 Ugyan könyvből több van a listámon,… Tovább »

Endometriózis: hogyan gyógyulhatnék meg?

Az endometriózisra a legjobb gyógymód a várandósság, miközben – Murphy szerint – ez a betegség is nagyon sokszor meddőséget okoz. De mégis mit lehet vele tenni? Következzenek a múltkori, endometriózisról szóló bejegyzés után a gyógymódok. 🙂 Miért jó endometriózissal minél előbb gyermeket vállalni? Az endometriózisos nőknek szokták javasolni, hogy minél előbb essenek teherbe, ugyanis evvel… Tovább »

Endometriózis: a láthatatlan gyilkos

Ha megkérdeznétek, melyik meddőséget okozó női betegséget szeretném a legjobban elkerülni, gondolkodás nélkül az endometriózist mondanám. Számomra rémisztőek és mélységesen elszomorítóak azok az adatok, amelyek ehhez a betegséghez kapcsolódnak: világszerte nagyjából 176 millió – azaz minden 10. – nő szenved tőle, nem “csak” a meddőség egyik leggyakoribb okozója, hanem jelentősen rontja az életminőséget, fájdalmat okoz,… Tovább »

Amit az átjárhatósági vizsgálatokról tudni kell

A petevezeték átjárhatósági vizsgálatát akkor szokták elvégezni, ha 12 hónap alatt nem sikerült spontán teherbeesni, és megkezdődtek a meddőségi vizsgálatok. Mivel ez az előzőeknél komolyabb beavatkozást igényel, mindenképp meg kell előznie az alap nőgyógyászati vizsgálatnak, az andrológiának és a hormonvizsgálatnak. Elvégzésének értelme tulajdonképpen akkor van, ha a meddőség oka ismeretlen, de kizárható a férfi meddőség, illetve ha inszemiációs… Tovább »

Amit minden nőnek ismernie kéne: Aviva-torna

Tegnapi bejegyzésemben írtam róla, hogyan lettem valódi rajongója az Aviva-módszernek, ma pedig érkezzen a téma másik fele, hogy miről is van szó. 🙂 Először írok egy kicsit arról, hogy kiknek köszönhetjük ezt a csodálatos tornát, hogy fokozzam a kíváncsiságot, aztán jöjjön az, hogy mire használhatjuk. 🙂 Aviva Gabriella Steiner, a módszer kidolgozója. Aviva Gabriella Steiner… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!