Cseresznyevirág blog

Boldogság – Meddőségi napló

Régen jelentkeztem, pedig akkor megfogadtam, hogy megírok mindent, ha nem is hetente jelentkezem, de szerettem volna lezárni a történetünket, melyre akkor már sejtettem, hogy fog végződni. Mikor márciusban megírtam az utolsó bejegyzésem, egyrészt boldog voltam, mert úgy éreztem, elindultunk egy úton, melynek a vége talán az a boldogság lesz, melyre úgy vágytunk, de egyszerre úgy éreztem,… Tovább »

Látványosan javulni kezdtek az értékeim – Meddőségi napló

A legutóbb készített hormonpanelemből még egy valami hiányzott, mégpedig a 21. napi hormonsor, bár, mint később kiderült, természetesen ezt nem sikerült eltalálnunk, mivel egészen a 21. napig nem volt ovulációm ebben a ciklusban, de azért a vérvételre végül mégis elmentem, itt pedig több olyan értékre újra ránéztünk, amiket a múltkor is néztek. Mindössze pár hete… Tovább »

Ezért örültem az inzulinrezisztencia diagnózisának – Meddőségi napló

Amikor kiléptem az új dokim rendelőjének az ajtaján, valahogy rajtam ragadt az a derűs, optimista mosoly. Megnyugodtam. Úgy éreztem, végre lehetőséget, biztatást és legfőképp válaszokat kaptam. Választ kaptam arra, hogy régen a rendszeres ciklusom is miért nem volt soha 28 napos. Korábban bárhova mentem, a családom, a barátaim, sőt, az orvosok is mindig azt mondták, hogy… Tovább »

Halmozottan hormonproblémás lány gyereket szeretne – Meddőségi napló

A napok előrehaladtával egyre inkább átvette a kétségbeesés és a feszültség helyét a várakozás, valahol megsejtettem, hogy arra, amikor magamban megjártam a poklokat, mikor hagytam kicsit elengedni a gyeplőt, és sodródni bele az örvényekbe, szükségem volt, így búcsúztattam el az addigi életem, engedtem el a régi napjaim, szokásaim, érzéseim, és gondolataim, hogy valami új költözhessen… Tovább »

Premenstruációs szindrómámtól szenved a férjem – Meddőségi napló

Valahogy megborult az egyensúly. Tulajdonképpen a szokásos enyhe mellfájdalmon kívül nem éreztem semmit, sem különösebb levertséget, és rosszul se voltam, eleinte fel sem tűnt, hogy ülök a számítógépem előtt, és nevetségesen elsírom magam. Aztán nevetek. Férjjel beszélgetve újra elsírtam magam, értelmetlen dolgokért kiabáltam vele egy sort, aztán megint elsírtam magam. Persze, mert minden rossz, romokban… Tovább »

Békés orvoslátogatás – Meddőségi napló

Hosszú nap, de már megint előbb kell lelépnem, eljött a legújabb orvoslátogatás. Feszült vagyok. Nem várok sok jót, de mégse adtam fel a helyzetem, nem hagyhatom ott az orvost, míg ki nem derült, ténylegesen milyen lesz a másik. Feszült vagyok, már tudom, hogy nem akarok többet küzdeni itt azért, hogy újabb vizsgálatokra szerezzek beutalót, kicsit… Tovább »

Már nem is sírtam, mikor 20 nap után megjött – Meddőségi napló

20. nap Tudatosítom magamban, hogy holnap reggel vérvétel. Igazából már napok óta fájnak a melleim, de mindennek már nem vagyok hajlandó jelentőséget tulajdonítani, elvégre úgyis mindig van valamilyen tünetem, amire a hormonkezelések igencsak rátesznek. Már elhatároztam, hogy nem foglalkozom olyan tünetekkel, hogy valami feszül, fáj, szúr, mert ezeket elképesztően könnyen beképzelem, és újra hipochonder válik… Tovább »

Az agyalapi mirigy működésének zavarai a meddőség hátterében

Az agyalapi mirigy a “belső elválasztású mirigyek karmestere”, működésének zavarai számos más hormonális probléma hátterében is állhatnak. Mivel sajnos sokakat érintő problémáról van szó, nagyon fontos, hogy bár már korábban is többször szóbakerült, végre beszéljünk róla. Ha lemaradtál, ajánlom figyelmedbe az alábbi írásokat: ha kíváncsi vagy, mi az összefüggés a stressz, az agyalapi mirigy és… Tovább »

Ureaplazma és mycoplazma: amikor a meddőség oka egy fertőzés

Egyszer régen olvastam egy történetet, ahol többszöri orvosi vizsgálat és egy év (jó, ez ma már számomra nem hangzik hosszú időnek, de akkor még az volt) próbálkozás után a megfelelő orvos megtalálása segített abban, hogy rájöjjenek, a meddőséget egy egészen banális ok, egy baktérium okozza, és egy rövid gyógyszeres kezelés után már sikerült is. Aztán… Tovább »

Ő az orvos, de nekem kell rájönnöm, mi a baj – Meddőségi napló

Az utóbbi orvoslátogatásom után úgy mentem be, hogy valószínű negyedórás monológot fogok arról tartani, mi történt velem – hála a sok kapott gyógyszernek – az elmúlt hetekben. Indulás előtt alaposan lefürödtem felkészülve az esetleges ultrahangra, majd bebuszoztam a rendelőbe. Odaérve csodálkozva néztem, hányan várnak, noha – tudtommal – enyém az első időpont, ám utóbb kiderült,… Tovább »

Gluténérzékenység a meddőség hátterében

Ma egy olyan egészségügyi problémát veszünk górcső alá, mellyel kapcsolatban sajnos igen sok tévhit él a fejekben. A gluténérzékenység is állhat a meddőség, vetélések hátterében, azonban sajnos sok helyen nem tartozik az alapvizsgálatok közé. Nagyon fontos, hogy ha felmerül ennek az autoimmun betegségnek a gyanúja, ne öndiagnózissal segítsünk magunkon, hanem keressük fel a megfelelő szakembert,… Tovább »

Ciszta, mióma, polip – mit kell tudni róluk?

Ma sorravesszük a ciszták fajtáit, illetve két oda nem illő dolgot a méhben, a miómát és a polipot, illetve azt, hogy mi a teendő, ha ezekkel találkozunk. De kezdem is, mert hosszú lesz, és kimerítő. A petefészek ciszták: A petefészekben keletkező, folyadékkal telt, betokosodott képleteket nevezzük petefészekcisztának, ezek a tüszőérés normál folyamata alatt is létrejöhetnek…. Tovább »

Progeszteron-hiány

A progeszteron hiány, mellyel időnként ösztrogén-dominencia vagy ösztrogén-túlsúly néven találkozunk a teherbeesés akadálya lehet, ám szerencsére a legtöbb esetben könnyen, sokszor természetes módszerekkel orvosolható. 🙂 Tulajdonképpen mi a progeszteron? A progeszteron, másnéven sárgatest hormon a termékeny korú nők petefészkében keletkezik (kis mennyiségben a férfiak és a menopauza utáni nők szervezetében is jelen van), azonban termeli… Tovább »

Csináljunk ciklust gyógyszerekkel! – Meddőségi napló

Bár jólesett testileg-lelkileg, hogy nyáron kicsit lassítottunk a kezelésben, mire oda jutottam, nagyon vártam az újabb endokrinológia időpontomat. Fellélegeztem, mikor eljött a reggel, pedig az elmúlt időszakban ezerszer gondolkodtam rajta, nem tudnék-e valahol egy gyorsabb megoldást találni. Aztán ott ültem a váróban, és vártam, néztem, ahogy a többi ajtón kijöttek, majd behívták a többieket, és… Tovább »

168 napig nem menstruáltam – Meddőségi napló

Túl egy 60 és egy 58 napos cikluson már azt hittem, nem sok meglepetés érhet ezen a téren. Tulajdonképpen abban az egyben szerencsém volt, hogy a kerületi sztk-ban bár kissé bunkó volt a nőgyógyász, de azonnal a kezembe nyomta a beutalót az endokrinológiára avval, hogy az ilyesmihez ott értenek. És aztán tépkedhettem a virtuális papírcetliket,… Tovább »

Így rontja a túlsúly a nők és a férfiak fogamzóképességét

Bár az utóbbi időben az életmódváltásomnak köszönhetően sokat javult a helyzet, ebben a témában magam is erőteljesen érintett vagyok, ugyanis itt egy kis úszógumi, ott egy kis zsírpárna, a férjem igazán nem mondhatja, hogy ne lenne mit fogni rajtam. 😀 Ami azt illeti, tudom, hogy evvel egyáltalán nem javítok a helyzeten, úgyhogy próbálok tenni ellene,… Tovább »

Te is szenvedsz a premenstruációs szindrómától?

Ami azt illeti, én rettenetesen. Nagyon sokáig azt hittem, hogy normális, és mindenki így van vele. Egy héttel a menstruáció előtt kirügyeztem, ideges voltam, hisztis, fáradt, nyűgös, és pár nappal azelőtt, hogy megjött volna, rettenetesen fájtak a melleim, másfélszeresére nőttek, alig tudtam őket begyömöszölni az egyébiránt teljesen jó méretű melltartóimba, majd hazaérve az első dolgom… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!