Cseresznyevirág blog

Látványosan javulni kezdtek az értékeim – Meddőségi napló

A legutóbb készített hormonpanelemből még egy valami hiányzott, mégpedig a 21. napi hormonsor, bár, mint később kiderült, természetesen ezt nem sikerült eltalálnunk, mivel egészen a 21. napig nem volt ovulációm ebben a ciklusban, de azért a vérvételre végül mégis elmentem, itt pedig több olyan értékre újra ránéztünk, amiket a múltkor is néztek. Mindössze pár hete… Tovább »

Ezért örültem az inzulinrezisztencia diagnózisának – Meddőségi napló

Amikor kiléptem az új dokim rendelőjének az ajtaján, valahogy rajtam ragadt az a derűs, optimista mosoly. Megnyugodtam. Úgy éreztem, végre lehetőséget, biztatást és legfőképp válaszokat kaptam. Választ kaptam arra, hogy régen a rendszeres ciklusom is miért nem volt soha 28 napos. Korábban bárhova mentem, a családom, a barátaim, sőt, az orvosok is mindig azt mondták, hogy… Tovább »

Halmozottan hormonproblémás lány gyereket szeretne – Meddőségi napló

A napok előrehaladtával egyre inkább átvette a kétségbeesés és a feszültség helyét a várakozás, valahol megsejtettem, hogy arra, amikor magamban megjártam a poklokat, mikor hagytam kicsit elengedni a gyeplőt, és sodródni bele az örvényekbe, szükségem volt, így búcsúztattam el az addigi életem, engedtem el a régi napjaim, szokásaim, érzéseim, és gondolataim, hogy valami új költözhessen… Tovább »

Progeszteron-hiány

A progeszteron hiány, mellyel időnként ösztrogén-dominencia vagy ösztrogén-túlsúly néven találkozunk a teherbeesés akadálya lehet, ám szerencsére a legtöbb esetben könnyen, sokszor természetes módszerekkel orvosolható. 🙂 Tulajdonképpen mi a progeszteron? A progeszteron, másnéven sárgatest hormon a termékeny korú nők petefészkében keletkezik (kis mennyiségben a férfiak és a menopauza utáni nők szervezetében is jelen van), azonban termeli… Tovább »

Amikor előbújik belőlem a hipochonder – Meddőségi napló

A világ gyásznapja, több ezer ember halála, fekete zászlók, megemlékezések, emlékek kisiskolás koromból a megrökönyödésről, az ijedtségről, és olyan szavakról, amiket idejétmúltnak gondoltam, mint a háború. Nekem egy kicsit mégis ünnep, mert aznap kaptam vissza 168 nap után a nőiességemet. 🙂 Már előző délután, mikor megjelentek a barnás foltok, felcsillant a szemem, reménykedtem, de még hinni… Tovább »

168 napig nem menstruáltam – Meddőségi napló

Túl egy 60 és egy 58 napos cikluson már azt hittem, nem sok meglepetés érhet ezen a téren. Tulajdonképpen abban az egyben szerencsém volt, hogy a kerületi sztk-ban bár kissé bunkó volt a nőgyógyász, de azonnal a kezembe nyomta a beutalót az endokrinológiára avval, hogy az ilyesmihez ott értenek. És aztán tépkedhettem a virtuális papírcetliket,… Tovább »

Természetes gyógymódok a menstruációs fájdalom csökkentésére

Egyes adatok szerint nagyjából minden második (bár szerintem valójában több) fogamzóképes korú nő szenved minden hónapban a menstruációs fájdalmaktól, és minden 10. nő számára már szinte elviselhetetlen a fájdalom. Bizonyos mértékig normálisnak tekinthető ez a folyamat, ugyanis a méh falában lévő ereknek köszönhetően ilyenkor összehúzódnak a méh izmos falai, ami segít abban, hogy elindítsa a… Tovább »

Így rontja a túlsúly a nők és a férfiak fogamzóképességét

Bár az utóbbi időben az életmódváltásomnak köszönhetően sokat javult a helyzet, ebben a témában magam is erőteljesen érintett vagyok, ugyanis itt egy kis úszógumi, ott egy kis zsírpárna, a férjem igazán nem mondhatja, hogy ne lenne mit fogni rajtam. 😀 Ami azt illeti, tudom, hogy evvel egyáltalán nem javítok a helyzeten, úgyhogy próbálok tenni ellene,… Tovább »

Te is szenvedsz a premenstruációs szindrómától?

Ami azt illeti, én rettenetesen. Nagyon sokáig azt hittem, hogy normális, és mindenki így van vele. Egy héttel a menstruáció előtt kirügyeztem, ideges voltam, hisztis, fáradt, nyűgös, és pár nappal azelőtt, hogy megjött volna, rettenetesen fájtak a melleim, másfélszeresére nőttek, alig tudtam őket begyömöszölni az egyébiránt teljesen jó méretű melltartóimba, majd hazaérve az első dolgom… Tovább »

Körülbelül minden 10. nő pcos-os, de jelentős részük nem tud róla

Ma folytatjuk az agytágítást az inzulinrezisztenciás témát a policisztális ovárium szindrómával, ami sajnos az egyik leggyakoribb női meddőséget okozó betegség, kialakulását alapvetően az inzulinrezisztencia okozza (legtöbbször), ami civilizációs betegség. Becslések szerint nagyjából minden 10.(!!!) nő érintett, köztük vannak azok, akiket gyerekként avval hülyítettek, akiknek tini korukban azt mondták, hogy soha nem lehet majd gyerekük, de a legtöbben… Tovább »

A leggyakoribb női civilizációs betegség: az inzulinrezisztencia

Manapság – főleg, akik kicsit már tájékozottabbak vagyunk a meddőségi témákat illetően -, egyre többször halljuk az inzulinrezisztencia és a policisztális ovárium szindróma kifejezéseket. De mégis mit takarnak ezek pontosan? Honnan tudhatjuk meg, hogy érintettek vagyunk-e? És egyáltalán hogy akadályozzák ezek a teherbeesést? Az eheti témámból megtudhatod! 🙂 Az inzulinrezisztencia sajnos egy olyan betegség, melyben… Tovább »

Női ciklus-és hormonvizsgálat

Akik rendszeresen olvastok, szerintem már mosolyogtatok a cím láttán, hogy nálam minden ide vezet vissza – de ígérem, nem csak erről fogok írni 😀 -, bár valóban az egyik kedvenc témám, bocsássatok meg nekem érte, ha már ennyire érintett vagyok a témában. Úgy is mondhatnám, hogy szép, szabályos női ciklusról álmodom. Ugyanakkor itt nagyon fontos… Tovább »

Pánikba esve rohantam az orvoshoz, és remegve tártam szét a lábaim – Meddőségi napló

Hiába hittem a december-januári maratoni ciklusom után, hogy most minden rendben lesz, hiába bíztam, váltottam életmódot, futottam, és táplálkoztam egészségesen, miközben egy lelki hullámvasúton ültem, és a sok ‘nálatok mikor jön a gyerek‘ kérdés miatt igyekeztem minél kevesebb emberrel kommunikálni, úgy tűnt, minden hiába volt. A 30. nap körül elölről kezdődött az egész, drogéria, izgulás,… Tovább »

Amit minden nőnek ismernie kéne: Aviva-torna

Tegnapi bejegyzésemben írtam róla, hogyan lettem valódi rajongója az Aviva-módszernek, ma pedig érkezzen a téma másik fele, hogy miről is van szó. 🙂 Először írok egy kicsit arról, hogy kiknek köszönhetjük ezt a csodálatos tornát, hogy fokozzam a kíváncsiságot, aztán jöjjön az, hogy mire használhatjuk. 🙂 Aviva Gabriella Steiner, a módszer kidolgozója. Aviva Gabriella Steiner… Tovább »

Hogyan lettem Aviva-rajongó?

Aki már küzdött teherbeesési problémával, annak biztosan nem új kifejezés az Aviva-módszer, számtalan meddőségi fórumon vagy oldalon találjuk a kifejezést, hogy Aviva. De mi is ez valójában? És én hogyan kerültem vele kapcsolatba, és lettem valódi rajongója a témának? 🙂 Velem sem történt ez másképp, egy ideje már rajta voltam egy fórumon, ahol folyamatosan beszélgettünk,… Tovább »

Természetes gyógymódok az egészséges női ciklusért

Tegnapi posztomban írtam arról, mi minden okozhatja, hogy ma már rengeteg nő küzd ciklusproblémákkal, ma pedig arról lesz szó, mit tehetünk az egészséges egyensúly helyreállásáért. Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy ha túl rövid vagy túl hosszú a ciklusod (tehát nem esik a 21-35 napos intervallumba, mindenképp látogasd meg a nőgyógyászod és csináltass egy hormonpanelt, ugyanis… Tovább »

A modern nő fogamzásgátlót szed vagy ciklusproblémákkal küzd?

Kislányként mindnyájan megtanultuk anyukánktól vagy a felvilágosító órákon, hogy a menstruációs ciklusunk 28 napos, pont, aztán felnőttként sokan megtapasztaljuk, hogy ez nem éppen így működik, de hallottuk, hogy az ismerősünk ismerősének az ismerőse beszélt valakivel, aki hallott valakiről, akinek éppen annyi, sőt, még a Hold-ciklussal is éppen összepasszol. A szerencsésebbeknek 27 vagy 29 napos, a kevésbé… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!