Cseresznyevirág blog

Ő az orvos, de nekem kell rájönnöm, mi a baj – Meddőségi napló

Az utóbbi orvoslátogatásom után úgy mentem be, hogy valószínű negyedórás monológot fogok arról tartani, mi történt velem – hála a sok kapott gyógyszernek – az elmúlt hetekben. Indulás előtt alaposan lefürödtem felkészülve az esetleges ultrahangra, majd bebuszoztam a rendelőbe. Odaérve csodálkozva néztem, hányan várnak, noha – tudtommal – enyém az első időpont, ám utóbb kiderült, hogy szerencsére a többség a nőgyógyászatra sorakozott, miután kiderült, hogy “csak” a második vagyok, a szomszédban már legalább nyolcan váltották maguk, s én is bemehettem.

medic-563423

Asszisztensnő szokásos módon mosolyog, a doki keresi a korábbi adatokat, és próbál kiigazodni a korábbi rendszerben, közben átnézek a keze felett a legújabb leleteimre, s csak annyit látok, TSH 4.89. Francba, nem hiszem el, hogy még mindig ilyen magas. Közben a doki nézegeti, norculutot adott, meg clostilbegytet, jó, mikor jött meg utoljára. És végre szóhozjutok, elkezdem mondani, hogy igen, volt az első a norculuttól, aztán beszedtem a clostit, napokig görcsöltem, aztán elkezdett belőlem dőlni az alvadt vér a 11. napon, és akkor voltam bent a nőgyógyászaton.

És itt megszakít, előadja, hogy ez normális, és legyek türelmes, még csak most (kicsit több, mint fél éve) kezdtük meg a kezelést, és fél év után ne csodálkozzak, hogy a beszedett stimulálószerek ellenére többször is kivéreztem. Azt hiszem, az arcomra volt írva, hogy evvel nem értek egyet. Végülis csak annyira legyengültem, hogy napokig támogatás nélkül fel se tudtam állni, végülis büdös, alvadt darabok jöttek belőlem, hiába stimuláltak, nem lett egy darab tüszőm. Abszolút normális, szerinte. Utóbb akinek ezt elmeséltem, csak annyit kérdezett, hogy ugye férfi az orvos.

Szóval előadta a mondókáját, hogy legyek türelmes, és várjak, mert nem úgy megy, hogy egyik pillanatban beszedek három gyógyszert, és már rendben is vagyok, ezt aláírom, viszont folytatta, hogy de a clostit szedjem megint, ha megjön, és jöjjek be két hét múlva ultrahangra hozzá. Nos, erre már nem álltam meg, hogy visszakérdezzek, hogy nem magas-e még kissé az a 4.89-os TSH. Erre az orvos: de, egy kicsit. Kérdésemre, hogy nem kéne-e emelni, csak annyit felel, hogy nem, mert nézzem csak meg, a T4 is magas, úgyhogy várunk. De azért a clostit szedjem, s vár két hét múlva.

És már érzem is, hogy annak ellenére, hogy felháborodottan keltem ki magamból vagy épp ezért, de megalázottan tessékelnek ki az ajtón, én pedig idegesen robogok ki, s meg se állok, hiába érzem újra a szívdobogást, nem érdekel, én most mérges vagyok, én ide nem jövök többet, és lehetőleg ma, meg úgy három napig senki ne szóljon hozzám, a boltban is mérgesen nézek az eladóra, aki rádobálja a cuccaimra a következő vásárlóét, aztán hazarobogok, és leroskadok.

Csak ekkor van időm jobban megnézni a leleteim, ahogy fentebb írtam, TSH 4.89 (a referenciatartomány egyébként 0.4-4, de a fogantatáshoz 1.5 körül kéne lennie), egyébként négy hónappal ezelőtt, mikor utoljára emeltek, alig volt magasabb az akkori 4.96-tal, csakhogy az akkor még értéktartományban lévő fT4-em 14.86-ról 17.68-ra emelkedett (az értéktartomány 7.75-15.25), tehát tulajdonképpen most egyszerre van egy erőteljes alul-és túlműködésem, nagyszerű esélyek, közben arról gondolkodom, vajon miért akarja a dokim, hogy ilyen eredményekkel clostit szedjek, és harcolok önmagamban, hogy be nem szedem.

Még dolgoznom kéne, de a méregtől képtelen vagyok koncentrálni, egyre csak azon jár az agyam, hogy ezt így nem lehet, és kivételesen nem arról van szó, hogy ne lennék türelmes, hanem arról, hogy feleslegesnek érzem, hogy stimuláljanak, mikor teljesen nyilvánvaló, hogy ilyen eredményekkel nem fog megfoganni, akkor se, ha véletlen  – újdonságként, mert ilyen még tényleg nem volt – lenne egy kósza peteérésem.

Közben kutatok hasonló eredmények után, már teszem fel a kérdést az összes elérhető érintett ismerősömnek, hogy kihez járnak endokrinológushoz és ő milyen.

Mivel eleinte nem találok semmilyen eredményt az interneten keresve a magas TSH magas fT4-gyel és hasonló kulcsszavakra, egy pajzsmirigybetegeknek létrehozott facebook-csoportba teszem fel a kérdést, hogy nem volt-e valakinek ilyen. Az már mellékes, hogy a milyen tüneteim vannak kérdésbe beleírom, hogy már végre nagyon nehezen, de tudok fogyni, úgy, hogy saját diétámhoz sok elemet az ir-es étrendből vettem át, de mióta hónapokkal ezelőtt sikeresen földhöz vágtam a mérleget, nem vettünk újat, és nem tiltok meg magamnak teljesen az ir-es étrendben tiltott gyümölcsöket, mint a szőlő, és anélkül, hogy bármilyen jogalapot adtam volna rá, már érkezik a kötözködés, hogy ne édesítsek fruktózzal, mert attól ir-em lesz, mire én válaszolok, hogy xilittel édesítek magamnak. 😀

eager-read-899308

Az nyilvánvaló, hogy az előző gyógyszeremeléstől már nem lehetne magas a T4-em, ha minden rendben lenne, és lejjebb kellett volna vinnie a TSH-t, tehát az bizonyos, hogy valami más nincs rendben, és az is, hogy további vizsgálatokra lett volna szükségem, és ezeket a dokim nem kérte (mint ahogy többszöri könyörgésem ellenére az inzulinrezisztencia vizsgálatot sem).

Közben valaki elémveti a probléma kulcsát, a T3, ó, persze, ezt a vizsgálatot megspórolták rajtam, de én azóta se foglalkoztam avval, hogy ennek utánajárjak, miért is lenne fontos. Nézzük csak! A T3 hormont a szervezet T4 hormonból alakítja át, és minden valószínűség szerint amiatt magas a T4 és a TSH is, mert ez nálam nem történik meg rendesen, mint ahogy az alábbi szöveg is leírja:

“A T4 hormon elégtelen átalakulása T3-á

Az elégtelen átalakulás a második oka az alulműködésnek. Emlékezzünk, a T4 csupán egybiológiailag inaktív hormon, melynek át kell alakulnia az aktív T3 hormonná úgy, hogy a dejodináz enzim segítségével a T4 hormon egy jód atomot elveszít. Amennyiben ez nem történik meg megfelelően, a beteg T3 szintje alacsony marad.

Ugyan ez igaz arra az esetre is, ha a pajzsmirigy alulműködésének kezelésére a beteg T4 tartalmú gyógyszert kap. Mivel ebben az esetben is T4 kerül bevitelre, melynél szintén  nem történik meg a dejodináció továbbra is megmaradnak az alulműködés tünetei.” (Forrás: itt egy a pajzsmirigybetegség fajtáiról írt cikkben)

Mivel erről még nem írtam korábban, vegyük csak kicsit sorra, mit kell tudni a T3 (azaz trijódtironin) hormonról. Ezt a hormont a pajzsmirigy állítja elő nagyrészt a T4 (azaz tetrajódtironin) hormonból egy jód leadásával. T3 hormonból egyébként lényegesen kevesebbre van szüksége a szervezetnek, mint T4-ből, viszont ez a kevés sokkal aktívabb feladatot lát el, megfelelő mennyisége elengedhetetlen a sejtek megfelelő működéséhez.

A kulcs tehát – valószínű – megvan, nézem tovább, hogy mi lehet a megoldás, még a facebookos csoportban megtudom, hogy ez úgy megy, hogy “ha találsz orvost, aki felírja, külföldről kell rendelni a gyógyszert”. Ugyanis abban az esetben, ha a szervezet nem tudja előállítani a T3 hormont, azt (is) kell bevinni kívülről, és T3 hormont kell szedni, melyet egy gyógyszerforgalmazó cégen keresztül lehet megrendelni külföldről, és egy budapesti gyógyszertárban lehet átvenni, illetve futárszolgálattal kivitetni vidékre. Egyébként számomra furcsa, hogy nálunk nem forgalmazzák, mert eddig úgy tűnik, hogy azért annyira nem ritka, hogy valakinek erre legyen szüksége.

Tulajdonképpen igencsak bosszantó, hogy én röpke két (nem egész) napnyi kutatómunkával mindenre ráakadtam, de az orvosomban, akinek ez a végzettsége, fel se merült, hogy megnézzük a T3-at, de legyek türelmes, de clostit szedjek.

Következő lépés – amit már valószínű régen meg kellett volna tennem, és túl sokáig áltattam magam avval, hogy menni fog így, az állami rendszerben -, hogy keressek egy új orvost, de ha már fizetek érte, és az árak eléggé egy kategóriában vannak, szeretnék az elérhető legjobb orvoshoz menni, mert gyereket szeretnék, mert látom, hogy igencsak bonyolulttá kezd lenni, kutatok, hogy kihez mehetnék.

Nos, a rendelkezésre álló orvosokat lényegében négy csoportba sorolhatjuk, az első, akiről mindenki szuperlatívuszokban beszél, legendás nevek, természetesen nem lehet hozzájuk időpontot kapni, második csoport, akikről az emberek egyik fele nagyon jót mond, nélküle nem lett volna gyerekük, betegei másik fele szerint viszont pénzéhes, és semmit nem ért el, harmadik csoportról mindenki rosszat mond, elvétve akad egy-két pozitív vélemény, a negyedik csoportról pedig még a google se tud semmilyen véleményt, de rendelésük van.

Természetesen a legoptimálisabb az első csoport lenne, megvan pár kiszemelt név, de közben, mivel időpontot hozzájuk nem adnak, igyekszem a második csoportból találni megbízhatót. Közben végigszámolom a pesti árak alapján, hogy az alapvizsgálatok, amiket valószínű el kell majd végeztetni, úgy, mint a cukorterhelés inzulinszintekkel, a TSH, fT4, fT3 és pajzsmirigy antitestek, a két találkozó az orvossal és egy ultrahang tulajdonképpen azt jelentik, hogy kapásból otthagyhatok legalább 60.000 Ft-ot. Kisebb szívroham. Végül arra jutok, hogy előre el kéne végeztetni a vérvételt, és már annak eredményével megcélozni az orvost, így egy 15.000-res találkát megspórolhatnánk. A vérvétel viszont elengedhetetlen.

Már nem érdekel a büszkeség, a harcos vágy, és hiába dúl a lelkemben a sértett igazságérzet, hogy miért muszáj magánorvoshoz mennem, belátom, hogy ezt most nekem máshogy nem lehet.

woman-593141

 

Tetszett a bejegyzés és nem szeretnél lemaradni? Csatlakozz hozzám a Facebookon vagy a Google+-on! Ha szívesen beszélgetnél sorstársakkal, gyere a Facebook-közösségünkbe!

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Kertész Eszter says:

    Szia!
    Mi újság azóta? Mennyi most a TSh, T4 értéked? Mi 2,5 éve próbálkozunk, túl két korai vetélésen. Meggyőződésem, hogy a pajzsmirigy a ludas, de eddig a nőgyógyász, egy nőgyógyász-endokrinológus és a város nagyra becsült endokrinológusa is úgy gondolja, ennek semmi köze a teherbeeséséhez, vetélésekhez. Hiába mayaráztam nekik, hogy az új kutatások szerint más értékek vonatkornak a teherbeesni kívánó fiatal nőre, és az átlag (akár 70 éves bácsikára, aki nem akar gyereket). Végül sikerült kierőszakolnom egy pm gyógyszert…amit most szedek 3 hónapja, és a TSH 2,190-re csökkent a 2,8-ról. Várom a további csökkenést, de saját szakállamra most jódaquát is elkezdtem szedni, mert úgy tűnik, ez a bogyó kevés (1 hónappal ezelőtt is 2,1 volt már a TSH, úgy tűnik, itt megálltam).
    Nálam nincs autoimmun háttér, teáht a jód nem árthat, bár, én azt sem értem, miért tiltanak le itt sorra mindenkit a jódról, amikor a legújabb kutatások szerint (igen, kutakodnom kel a neten, mert a dokik nem teszik, jól elvannak azzal, amit 30 éve megtanultak) csak akkor okozhat gondot a jód, ha szelénhiányos is a szervezet. Én most szedek szelént is, napi 100mikrogrammot (LactoMicroSel). Remélem, 1 hónap múlva látható némi változás…
    Olvastam az írásaidat és…nagyon szurkolok…nekünk. 🙂
    NEkem most az a nehéz, hogy régebben csak azt vártam, mikor lesz már pozi a teszt…most már ez sem jelent semmit, mert tudom, hogy ennek sem lehet felhőtlenül örülnöm. Nehéz ügy.

  2. cseresznyevirág says: (előzmény @Kertész Eszter)

    Kedves Eszter!
    Nekem azóta nincs leletem, majd hamarosan lesz új, de nem igazán várok változást a gyógyszer módosítása nélkül. Most leginkább az új orvost várom, de sajnos oda is hosszú a várakozás.
    Sajnálom, hogy ezen kellett keresztülmennetek, és elvesztettétek a babákat. 🙁 Tényleg lehet a pajzsmirigy az oka, de én a helyedben mindenképp végigcsinálnám a többi ilyenkor elvégzendő vizsgálatot is, mert ugye jobb legközelebb már biztosra menni (ha már túl vagytok rajta, akkor bocsánat). Sajnos nagyon rossz az endokrinológus helyzet az egész országban, elenyésző kisebbség ért tényleg hozzá. Egyébként szerintem még egyet lehet, hogy emelni kell a tiroxinodon, de a 2.1-gyel már egészen jó esélyeitek vannak.

  3. Kertész Eszter says:

    Köszi, de már többször nézettünk hormonsort, minden teljesen ok, vezetem a hőmet, gyönyörűszépek a görbéim, rendszeres a ciklusom, voltam UH-n, odabenn is minden rendben, átjárhatóságit nem vagyok hajlandó csináltatni, hiszen kétszer már eljutottak a sejtecskéim oda, ahová kell, és a statisztikák szerint is ez a ritkább okok közé tartozik, mégis mindenkit küldözgetnek a dokik rá, pedig ha úgy vesszük, ez egy elég komoly beavatkozás. Legalábbis nekem az.Amikor tavaly a kórházban voltam, felvetődött, hogy talán méhen kívüli, azért nem emelkedik megfelelően a HCG, és kilátásba helyeztek egy lapart…arra is nemet mondtam volna, de szerencsére még időben kiderült, hogy nincs szó méhenkívüliről, ugyanis megtalálták az 5 mm-es petezsákocskát jó helyen…aki végül eltűnt. ;(
    A páromnál is minden normális, tehát én szentül hiszem, hogy a TSH a gond. Gondolom ezt azért is, mert amikor 1,5 évután először pozit teszteltem, az az után volt, hogy elkezdtem inni a bükki füvesember által ajánlott közönséges galaj teáját, ami rendberakja a pajzsmirigyet, a túlműködőt is, az alulműködőt is. 1,5 hónap múlva pozi lett a tesztem. A teát, mivel terhesség alatt nem ajánlott (mint a legtöbb gyógyfű), abbahagytam, és 1 hét múlva pecsételni kezdtem. Ezért sem jó megoldás ez a galaj, talán majd amikor már nem babáról van szó. Marad a gyógyszer, mert azt szedhetem tovább és követhető, hogy mennyi az annyi, ha nem elég, lehet emelni az adagján.
    Idén is akkor jött össze, amikor épp megint galajozni kezdtem, meg ugye közbejött egy Hajdúszoboszlói hétvége, ott pedig jódos-brómos a gyógyvíz. Ezért én most nagyon hiszek a jódpótlásban, meglátjuk…
    Ti mióta próbálkoztok?

  4. cseresznyevirág says: (előzmény @Kertész Eszter)

    Ezt a 3 gént nézték neked: MTHFR, Leiden, Prothrombin? Egyszerű vérvétellel kideríthető, hogy jelen vannak-e, és ha igen, okozhatnak vetélést. Én még sajnos nem jutottam el odáig, hogy itt foglalkozzak velük… Elvileg nagyjából 12.000-ért csinálják azt a vérvételt, amivel kideríthető, és ha valamelyik jelen van, az igényel gyógyszert, hogy meg tudjon maradni a baba. Bocsi, hogy ezt kérdezgetem, csak nem derült ki.

  5. Kertész Eszter says:

    Ilyenem még nem volt. Egyébként semmi gond, én inkább megköszönni szoktam a tanácsokat. 🙂
    Adok most egy esélyt a jódaquának, aztán meglátjuk. Nagyon rá vagyok kattanva a TSH 2 alatt dologra…ugyanis a tervezettbaba fórumon nagyon sokaknál ez volt a gond. És úgy érzem, nálam is ez lehet…így egyelőre ezt próbálom helyrehozni. Ha helyben van és úgy sem sikerül, akkor továbblépek.

  6. Kertész Eszter says:

    Januárban kell mennem rákszűrésre, ezekre lehet kérni a nőgyógyásztól beutalót? Vagy ezeket TB-re nem csinálják?

  7. Kertész Eszter says:

    Most nézem, hogy a Kaáli-ban ez a 3 vizsgálat a mélyvénás trombózis csomagban van…ha van visszerem (elég szép, fiatal korom ellenére olyan nyanyás a lábam, hogy öröm nézni), talán arra hivatkozva is kérhetem?

  8. cseresznyevirág says: (előzmény @Kertész Eszter)

    Én úgy tudom, hogy a kétszeri vetélés önmagában indokolja ezeknek a vizsgálatoknak az elvégzését, szerintem kérdezz rá mindenképp a dokinál, hátha ki tudja írni, kiírja.

  9. Kertész Eszter says:

    Az a baj, hogy a második igazából nem lett dokumentálva…mert megint csak 1 héttel a pozi teszt után nézettünk gyorsan egy HCG-t, ami a doki szerint ha 20 alatt van, akkor “az nem terhesség”. Hát, nekem 20 alatti lett, meg ugye előző nap este meg is jött. Szóval hivatalosan csak 1. A doki azt mondta, ez előfordul. Én tudom, hogy előfordul, de nálam ennek most egészen biztosan a pajzsmirigy volt az oka. Szóval amíg ezt nem rendezem, nem nyugszom. Ha tavaszig semmi sem történik, lépek tovább, már kinéztem egy olyan dokit, akiről jókat hallottam, és akiről egészen tutira tudom, hogy odafigyel a TSH-ra és T4-re és ezeket az általam is optimálisnak olvasott határokon belül szereti látni.

  10. cseresznyevirág says: (előzmény @Kertész Eszter)

    Nekem egyedül az nem stimmel, hogy jó-jó, nem jó ez a pajzsmirigyérték, de azért annyira nem rossz, hogy feltétlen ennek kelljen történnie, de drukkolok, hogy ez megoldja. 🙂 Az, hogy volt pozitív teszted, az egyértelműen azt mutatja, hogy valaki elindult, csak nem sikerült megtapadnia. Megint egy spórolós orvos, pedig mennyivel egyszerűbb és értelmesebb lenne hamarabb megcsinálni a vizsgálatokat és elkezdeniük az esetleges kezelést. 😛

  11. Kertész Eszter says:

    “de azért nem annyira rossz”
    Igen, van, aki 7-8-as TSH-val is vígan teherbe esk és ki is hordja, de olvastam sok olyanról is, amikor még az 1-2 közötti TSH-val sem jött össze, csak amikor 1 alá került. Ezért kéne a dokiknak nem a hülye referencia értékekkel foglalkozni, amifene sem tudja, mi alapján került meghatározásra, de egészen biztosan nem az én szervezetem működését vizsgálták meg hozzá…hogy nálam mi lenne az optimális. Na meg…tényleg: a normális nem jelenti azt, hogy optimális is. A ref értékek szerint az én pajzsmirigyértékeim normálisak. De optimálisak is a teherbeeséshez és megtartáshoz? Hát nem.
    A 4,6-os felső határ MINDENKIRE vonatkozik. a 10 évesre ugyanúgy, mint a 80 évesre. Pedig az elmúlt 10 évben azért nagyon sok kutatás bebizonyította, hogy pl. egy 20-as éveiben járó embernek akkor a legideálisabb az egészségei állapota, ha a TSH 1 körül, de mindenképpen 2 alatt van.
    Mivel itt nem lehet linkelni (tényleg, miért nem?)
    ezért bemásolom, amit találtam:
    Bemásolnám, de bemásolni sem enged. Csodás. :X
    KEress rá a TSH: hol a határ? c. cikkre. Sajnos nem jelöl meg a cikk forrásokat, ami elég gáz, viszont külföldi cikkekben lehet olvasni ezekről. Egyes orvosok egyenesen az 1 alatti TSH szintet tartják ideálisnak. Ehhez képest érdekes, hogy nálunk csak legyintenek a felső határon lévő értékekre. Meg az alsókra, mert nálm pl. a T4 a ref határ legalján van. Még belül, de az alján, miközben a középtartomány lenne a jó.

  12. Kertész Eszter says:

    Egyébként csak most 2,190 a TSH-m, előtte 2,85 volt, az első pozi teszt előtti hormonnézésnél 2,4, azelőtt pedig 2,96.

  13. Kertész Eszter says:

    TEhát gyógyszer nélkül simán a 3-hoz van közelebb, mint a 2-höz.

  14. cseresznyevirág says: (előzmény @Kertész Eszter)

    Igen, értem, amit mondasz, és szerintem is nagyon gáz a dokik hozzáállása, mindenesetre csak azt akartam kifejezni, hogy evvel azért ne ess kétségbe, mert seperc alatt helyre fog állni. 😉

  15. Kertész Eszter says:

    Köszi, reménykedem…nagyon. 🙂

  16. cseresznyevirág says: (előzmény @Kertész Eszter)

    Szerencsére viszonylag gyorsan helyretehető, emiatt lenne már önmagában is gyanús, hogy a dokimnak fél év alatt nem sikerült szinte semmit haladni vele, de hát, mint ahogy a posztban látható, én komplikáltabb eset vagyok, nem ebből kell kiindulni. 😉

  17. Kertész Eszter says:

    Nagyon szorítok Neked! (ölelés)

  18. Krisztina F. says:

    Szia, nekem Hashimoto-m van és lassan 2 év telt el mire be tudtuk állítanai a TSH szintemet. A doki állanóan kontrollálta és váloztatta a hormon adagomat az épp aktuális THS-nak megfelelően. Volt már sokkal alatta és sokkal feletti is. Tudtommal ez azért van mert gyulladás prvokálja a hormonzavart és a gyuélladás intenzitása állanóan változik. Ezt csak azért írom, mert valóban viszonylag egyszerűen kezelhető ez a probléma, de azért valószínűleg hónapokba telik.

  19. cseresznyevirág says: (előzmény @Krisztina F.)

    Kedves Krisztina!
    Köszönöm, hogy írtál! 🙂
    Neked most jó a hormonszinted?
    Nálam egyelőre nem igazolták az autoimmunt, de én bizonyos jelek miatt szinte biztosan arra tippelek, majd mielőtt megyek a magándokihoz, akkor fogom megcsinálni ezeket a laborokat egyszerre, amiket a másik doki nem hajlandó kiírni. Eszterre, aki viszont fent írt, na, rá nem igaz ez, mert ő írta, hogy neki nem autoimmun, szóval rá irigykedhetünk, mert azt viszont tényleg könnyű beállítani. 😀

  20. Krisztina F. says:

    Nekem most éppen jó. Remélem így is marad…
    Én magán dokinál kezdtem a nővérem PCOS-es tapasztalai miatt és a kért leltek alapján egyből a Hashimotot diagnosztizálta a doki, úgyhogy a diagnózison viszonylag hamar túl voltam. A kezelése viszont jóval hosszabbra nyúlik, mint amire számítottam. Ezek szerint ez azért van mert autoimmun. Azért remélem, hogy neked is az egyszerűbb válozat lesz és hamar megoldódik a probléma.
    Egyébként nálam is baba téma miatt került derült fény a betegségre.

  21. cseresznyevirág says: (előzmény @Krisztina F.)

    Igen, elvileg az autoimmun gyulladást kell visszaszorítani, hogy ne rendetlenkedjen, bár ha beállt a hormonszinted, akkor szerintem ez nálad már megtörtént. 🙂 Megkérdezhetem, hogy a baba kérdéssel hol álltok? (Ha nem szeretnél, nem muszáj válaszolni.)

  22. Krisztina F. says:

    Nagyon remélem, mert kicsit néha azért kezdek neki keseredni.
    Nekem már van egy kisfiam. Minden bizonnyal az ő születése hozta ki a betegségem. Amikor kistestvért szerettünk volna, rögtön meg is fogant, de néhány hetes korában sajnos elvetéltem. Ekkor még senki nem gyanakodott semmire, mert hát előfordul az ilyen. Csakhogy utána több mint 1 évig sikertelenül próbálkoztunk. Így kerültem a nőgyógyásztól az endokrinológushoz. Eltelt még egy év. Gyógyszerbeállítás, próbálkozás, semmi. Végül úgy alakult az életünk, hogy egyéb körülmények miatt mostanában nem szeretnénk kisbabát, így azt sajnos nem tudom, hogy most sikerülne-e.

  23. cseresznyevirág says: (előzmény @Krisztina F.)

    Köszönöm, hogy elmondtad. 🙂 A lényeg, hogy van egy szép kisfiad. 🙂 Sajnálom, hogy mindezen keresztül kellett mennetek. 🙁


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!