Cseresznyevirág blog

A legjobb teák otthonról :)

Nincs is jobb a hideg őszi estéken, mint egy bögre jó, forró tea. 🙂 Ezeket nem csak vehetjük, de otthon is előállíthatjuk, ízlésünk, tetszésünk szerint, szárított füvekből, fűszerekből és friss gyümölcsökből. 🙂 Jöjjenek az én személyes kedvenceim! 1. Citromfű-levendula: Sokáig kísérleteztem a tökéletes aránnyal, ugyanis ott volt a citromfű, ami önmagában finom, de kissé jellegtelen,… Tovább »

Az agyalapi mirigy működésének zavarai a meddőség hátterében

Az agyalapi mirigy a “belső elválasztású mirigyek karmestere”, működésének zavarai számos más hormonális probléma hátterében is állhatnak. Mivel sajnos sokakat érintő problémáról van szó, nagyon fontos, hogy bár már korábban is többször szóbakerült, végre beszéljünk róla. Ha lemaradtál, ajánlom figyelmedbe az alábbi írásokat: ha kíváncsi vagy, mi az összefüggés a stressz, az agyalapi mirigy és… Tovább »

“Kislányom, ne ülj a földre, mert nem lesz gyereked!” – Gyulladások a meddőség hátterében

Ó, hányszor hallottuk gyerekkorunkban a fenti mondatot… De mégis mi az igazság mögötte? A kismedencei gyulladásokról: A nők körülbelül 11%-a esik át élete során kismedencei gyulladáson, és sajnos körülbelül 20%-uknál meddőség alakul ki ennek következtében. A kismedencei gyulladások köré soroljuk a méh, a méhszalagok, a petefészkek és a petevezetők gyulladásait. Oka lehet a hólyaghurut, de… Tovább »

Ureaplazma és mycoplazma: amikor a meddőség oka egy fertőzés

Egyszer régen olvastam egy történetet, ahol többszöri orvosi vizsgálat és egy év (jó, ez ma már számomra nem hangzik hosszú időnek, de akkor még az volt) próbálkozás után a megfelelő orvos megtalálása segített abban, hogy rájöjjenek, a meddőséget egy egészen banális ok, egy baktérium okozza, és egy rövid gyógyszeres kezelés után már sikerült is. Aztán… Tovább »

Ő az orvos, de nekem kell rájönnöm, mi a baj – Meddőségi napló

Az utóbbi orvoslátogatásom után úgy mentem be, hogy valószínű negyedórás monológot fogok arról tartani, mi történt velem – hála a sok kapott gyógyszernek – az elmúlt hetekben. Indulás előtt alaposan lefürödtem felkészülve az esetleges ultrahangra, majd bebuszoztam a rendelőbe. Odaérve csodálkozva néztem, hányan várnak, noha – tudtommal – enyém az első időpont, ám utóbb kiderült,… Tovább »

Gluténérzékenység a meddőség hátterében

Ma egy olyan egészségügyi problémát veszünk górcső alá, mellyel kapcsolatban sajnos igen sok tévhit él a fejekben. A gluténérzékenység is állhat a meddőség, vetélések hátterében, azonban sajnos sok helyen nem tartozik az alapvizsgálatok közé. Nagyon fontos, hogy ha felmerül ennek az autoimmun betegségnek a gyanúja, ne öndiagnózissal segítsünk magunkon, hanem keressük fel a megfelelő szakembert,… Tovább »

Segítség, nőgyógyászfüggő lettem! – Meddőségi napló

Nem is olyan rég volt, mikor sután-félszegen bebotorkáltam először a nőgyógyászati rendelőbe, és szégyellősen nyögtem ki az akkori panaszom, remegve húztam le magamról a ruhákat, miután megtudakoltam, mégis melyiktől kell megszabadulnom, s nyugtalanul ültem fel a vizsgálóasztalra, hogy megszégyenülten csússzak lejjebb, s tegyem szemlére egy idegen férfinak azt, amit egy nála sokkal jobban ismert, jobban… Tovább »

10 tipp, hogy élj egészségesen, olcsón!

Egészséges életmód? Ó, nekem erre nincs pénzem – tiltakozol, mintha az egész pénzen múlna. Nem hazudok, valóban van az az anyagi helyzet, mikor a plussz 20 Ft is számít, ami a különbség a fehérkenyér és a teljes kiőrlésű közt, ám legtöbbünknél egyáltalán nem ez áll fenn. És igen, akinek a 20 Ft számít, az is… Tovább »

A sütőtökkrémlevesnek nincsen párja

Tudom, nem mindenki szereti a haloweent, mások rajonganak érte, de a sütőtökkrémlevest ettől függetlenül érdemes fogyasztani, először is azért, mert elképesztően finom, másodszor azért, mert a sütőtök igazi őszi egészség-és vitaminbomba, harmadszor pedig azért, mert még olcsó is ilyenkor, mikor szezonja van, ráadásul egyszerű és gyors elkészíteni. Hozzávalók: 1 nagyobb sütőtök 250 ml tejszín vagy növényi… Tovább »

Méhfejlődési rendellenességek

Viszonylag kevés szó esik róluk, viszont sok a tévhit velük kapcsolatban… Szerencsére legtöbbjük egyáltalán nem egyenlő az élethosszig tartó gyermektelenséggel, csupán a szokásosnál több odafigyelést igényel. Ha most olvasol róluk először, semmiképp ne ess pánikba, ugyanis ezek viszonylag ritkák, tehát elenyésző a valószínűsége, hogy érintett legyél! Diagnosztizálási lehetőségek: Az első tévhittel rögtön szembe is találtuk… Tovább »

Ciszta, mióma, polip – mit kell tudni róluk?

Ma sorravesszük a ciszták fajtáit, illetve két oda nem illő dolgot a méhben, a miómát és a polipot, illetve azt, hogy mi a teendő, ha ezekkel találkozunk. De kezdem is, mert hosszú lesz, és kimerítő. A petefészek ciszták: A petefészekben keletkező, folyadékkal telt, betokosodott képleteket nevezzük petefészekcisztának, ezek a tüszőérés normál folyamata alatt is létrejöhetnek…. Tovább »

{Vigyázz! Kész! Posztolj!} – Otthonunk szíve a gyerekszoba (lesz)

Nem panaszkodhatok, van egy lakásunk, ahol már lassan két éve hajtom nyugovóra minden este a fejem, ez az a hely, ahol férjjel megalapítottuk a közös jövőnk, késő estig filmeztünk, egymás mellé feküdtünk a puha takarók közt a franciaágyba (a többiről pssszt), ahol a konyhában ízletesebbnél ízletesebb csemegéket készítettem. Szeretem ezt a kis lakást, otthonos, apró,… Tovább »

Megrekedtünk ott, hogy nem tudunk gyereket csinálni – Meddőségi napló

Ezerfelé jártunkban százféle programon vettünk részt, hol itt, hol ott bukkantunk fel, s ha nem is a társaság királya és királynője, de igencsak fontos résztvevők voltunk életvidám kacagásunkkal. Aztán egyszercsak eljött az idő, mikor azt mondtuk, elég, most már gyermeket szeretnénk, már nem érdekelnek annyira az utazások, a mindennapi programok, és nem zavar, ha háttérbe… Tovább »

Progeszteron-hiány

A progeszteron hiány, mellyel időnként ösztrogén-dominencia vagy ösztrogén-túlsúly néven találkozunk a teherbeesés akadálya lehet, ám szerencsére a legtöbb esetben könnyen, sokszor természetes módszerekkel orvosolható. 🙂 Tulajdonképpen mi a progeszteron? A progeszteron, másnéven sárgatest hormon a termékeny korú nők petefészkében keletkezik (kis mennyiségben a férfiak és a menopauza utáni nők szervezetében is jelen van), azonban termeli… Tovább »

Nem érdekel, hányan néznek a lábam közé, csináljanak nekem gyereket! – Meddőségi napló

Emlékszem, nem is olyan régen még lányos zavaromban sétáltam be minden alkalommal a nőgyógyászati rendelőbe, s reménykedtem, hogy valahogy mégiscsak elkerülhetem a bűvös vetkőzés szót, és kiszaladhatok, hogy megtartsam titokként a férjemnek, hogy mi rejtőzik odalent. Aztán közben eljött az az időszak, mikor már nem érdekelt többé, nem csak rutinná vált, hogy felüljek, beakasszam a… Tovább »

Szeresd magad, és meghálálja a tested!

Sorolj fel 10 dolgot, amit szeretsz magadban! Elgondolkodsz, talán egyet-kettőt felsorolsz, de mennyivel egyszerűbb lenne felsorolni azt, hogy mit nem szeretsz, persze, nekem is, nem esek teherbe, össze-vissza menstruálok, nincs derekam, és csúnya a bőröm, és folytathatnám… Közben az idők során sikerült összegyűjteni olyan tulajdonságokat, amiket szeretek, szeretem a hajam, a szemem, azt, hogy –… Tovább »

A konyhán túl – Így használd a mézet a szépségápolásban!

Időnként mindnyájunknak szükségünk van egy kis kényeztetésre, hogy örülhessen a bennünk élő nő, hogy ellazulhassunk a stresszes hétköznapok közt, hogy utána úgy állhassunk fel, hogy szépnek és újjászületettnek érezzük magunk. Ma erre hozok pár tippet, hogy a múltkor már az édesítők közt megismert mézet hogyan használhatjuk a szépségápolásban. 🙂 A méz a természet ajándéka, azon… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!