Cseresznyevirág blog

Fiatalon is vágyhatok az anyaságra

Nemrég töltöttem be a 24. évemet, hatalmas szerelmünkből házasság lett, és egymás kezét fogva éljük az életünk. Még csak 23 éves voltam, a férjem pedig 27, mikor elhatároztuk, hogy gyereket szeretnénk, mert számunkra ez az élet, a legfontosabb, hogy egy jó családunk lehessen, hogy szeretnénk mindent egymásért és a gyermekeinkért. Kinőttünk a bulizásból, és nem akartunk többet… Tovább »

Vajon elég erős a kapcsolatunk, hogy kibírja a meddőséget?

Ha őszinte vagyok magammal, be kell vallanom, hogy ez az a bejegyzés, melynek legszívesebben elkerültem volna a megírását, akkor viszont nem érezném magam hitelesnek, ha egy ennyire fontos témáról nem beszélek, ugyanakkor nagyon nehéz róla őszintén írnom, ugyanis ez a meddőségnél sajnos egy rendkívül érzékeny téma. 😛 Érzések és gondolatok kavarognak bennem, látom magunkat évekkel… Tovább »

Húsvétkor a saját keresztutamat jártam – Meddőségi napló

Az endokrinológus beutalóval a kezemben vártam annak a bizonyos napnak az eljövetelét, mikor végre az orvos színe elé járulhatok. Természetesen barátom, a google segítségével olvastam, olvastam és olvastam, meddőségi blogokat, ismeretterjesztő oldalakat, kicsit tudományosabb oldalakat egyre inkább az orvosok felé haladva, és próbáltam magam elhelyezni az egész rendszerben. Örök idealistaként reménykedtem benne, hogy mikor március 27-én… Tovább »

Hogy lehet ezt kibírni?

Hogy lehet ezt kibírni? – hallom gyakran a kérdést, melyet eleinte magam is gyakran tettem fel, s néha csak lesem, hogy sokan nálam sokkal hosszabb ideje, évek óta, vagy akár egy életen át ezt a terhet viszik magukkal. Hogy lehet kibírni hónapokig vagy évekig a folyamatos csalódásokat, a környezetünk kérdéseit, melyekre nincs válasz, és hogy lehet… Tovább »

Valahogy csak felvilágosítottak, de miért nem beszélünk a meddőségről?

Tegnap – a vasárnapi posztomban már kicsit feszegettem, hogy mennyire bántott, hogy egy olyan szituációba keveredtem, amiről tulajdonképpen soha semmit nem tudtam, hogy felnőttem úgy, hogy nem igazán találkoztam olyannal, hogy valakinek csak nagy megpróbáltatások árán lehet gyereke, pedig – ahogy utóbb az elejtett félszavakból megtudhattam – a családban is van bizony érintett. Egy olyan… Tovább »

A meddő nők gyerekei kiválasztottak?

Mióta teherbeesési problémákkal küzdünk, kétségbeesetten keresem, hogy vajon hol találkozhattam korábban a témával? Sokszor úgy érzem, amíg ki nem derült, hogy mi van nálunk, míg nem kerültem fel különböző babavárós fórumokra, addig szinte nem is tudtam róla, hogy ilyesmi létezik. Természetesen azóta összerakhattam, hogy a családban ki küzdött a gyermekért, hogy a nagyszüleim szerettek volna… Tovább »

Variációk két témára: gyümölcskrémleves és jégkrém otthon

Régen, mikor még néha-néha előfordultam egy-egy étteremben, mindig az első dolgom volt, hogy találjak valami finom gyümölcskrémlevest, a második fogás elbújhatott mögötte, lehetett akármilyen jó. 🙂 A jégkrém pedig? Vele úgy kezdődött a barátságunk, hogy – olyan nő vagyok, aki elvárja magától, hogy mindent otthon ügyesen elkészítsen -, még tavaly nyáron megpróbálkoztam a fagylaltkészítéssel, az… Tovább »

Rendezkedj be hosszú távra és soha ne mondd, hogy soha!

Ahogy egyre több helyen olvasok, egyre gyakrabban futok bele olyan történetekbe, mikor valaki leírja, hogy fiatal lányként az orvosa mondta neki, hogy nem lehet gyereke, ezért aztán nem is nagyon védekeztek, de hopp, egyszercsak összejött, és akkor vagy örültek vagy nem. Amikor újra előkerül az internet rejtett bugyraiból egy hasonló írás, már mondom is magamban,… Tovább »

Tudnivalók a meddőségről

Délelőtt írtam arról, hogy melyek a leggyakoribb tévhitek a meddőséggel kapcsolatban, most pedig gondoltam, összeszedek néhány érdekes, de minimum elgondolkodtató adatot. 1. Ma Magyarországon a párok 15-20%-a küzd teherbeesési problémákkal. Számtalanszor halljuk, hogy fogy a magyar, össze fog omlani az egészségügyi rendszer, és mennyire nincs kedve szülni. Ha pedig a hiányzó gyerekeket keressük, bizony elgondolkodtató lehet,… Tovább »

10+1 gyakori tévhit a meddőségről

Néha-néha ha valakinek beszélek erről az egészről, vagy csak olvasok valahol, esetleg tőlünk függetlenül indul egy beszélgetés a témáról, csak lesek, milyen homály tud lenni a fejekben. Most megpróbálom összeszedni azt a 10 leggyakoribb dolgot, amit tévesen gondolnak az emberek. 1. Mondanod kell valami okosat. Erről már egyszer írtam egy posztot, hogy mikor panaszkodunk, mindenki megpróbál… Tovább »

Úgy éreztem, valaki más életét élem – Meddőségi napló

Én voltam az, aki nagy családban nőttem fel, nagy nővérként. Gyerekként babával játszottam, vagy kistesókkal, tízenkevés évesen büszke voltam rá, hogy tudok egyedül pelenkázni, és be tudom imádkozni a szájukba a sütőtökkrémet. Én voltam az, aki Barbie-babával játszottam, és akármennyire is nem számít most menőnek, bevallom, szerettem, voltak felnőtt és gyerekbabák, és lehetett velük játszani…. Tovább »

Nem jön a gyerek, mikor forduljak orvoshoz?

A héten a téma a meddőség lesz, úgy általában. 🙂 Szinte visszhangzik a fejemben a mondat, hogy “meddőnek nevezzük azt a párt, akiknél egy év védekezés nélküli szexuális élet mellett nem fogan meg az utód”, és akkor kell orvoshoz menni. De vajon tényleg ilyen egyszerű ez? Nézzük a tényeket! Fogjuk egymás kezét, szeretjük egymást, elhatározzuk,… Tovább »

Vendégposzt – Egy rendkívül agresszív HPV után alig maradt valami a méhnyakamból, most mégis gyermeket várok

Munchkin nemrég írt nekem a Facebook-oldalamon, biztatott, elkezdtünk beszélgetni, és elmesélte a történetét, hogy hogyan lett egy majdnem lehetetlen helyzetből édesanya. Fogadjátok szeretettel az ő történetét! 🙂 Te is szívesen megosztanád velünk, hogyan lettél anyuka, vagy hogyan várakoztok? Küldd el nekem a meddovagyokanyaleszek@gmail.com címre, és megjelenik itt! Ma megint olvastam egy szomorú történetet, ami arra… Tovább »

10 frappáns válasz, mikor jön a gyerek

A múltkor írtam róla, mennyire nem szeretem, hogy úton-útfélen mindenkinek az az első kérdése, hogy ‘na, mikor jön a gyerek?’ Bár mostanára már nagyjából túlteszem magam rajta, mondhatni hozzászoktam, és nem veszem fel, majd kisírom magam, amikor éppen lehet, és kedvemre válogatok az alábbi válaszok közül, annak megfelelően, hogy az aktuális kérdezőt vajon mivel lehet a legjobban… Tovább »

Miért kéne ennünk a hajdinát?

Ma egy olyan növényt hoztam, melyet méltatlanul kevesen ismerünk – bevallom, én se olyan régóta -, és keveset fogyasztunk, pedig se a beszerzése, se az elkészítése nem túl bonyolult, cserébe számtalan érv sorolható fel mellette, hogy miért kéne ennünk. Mi az a hajdina? A hajdina, másnéven pohánka vagy tatárka, utóbbi nevét onnan kapta, hogy a… Tovább »

10 dolog, amit a még meg sem fogant gyermekemtől kaptam

Úgy gondolom, az életünk célja valahol az, hogy jobb emberként mehessünk majd el. Lehetne ezt körülírni, hogy tegyük jobbá a világot, de szerintem ez félrevezető lenne, mert sokkal többet számít a szándék. Hitem szerint a világban a legtöbb dolognak célja van, nem a háborúkra és a gonoszságokra gondolok, mert azok elsősorban az ember szabad akaratának… Tovább »

A D-vitamin hiánya meddőséget okozhat?

Ma egy olyan témáról írok, melyet szeretünk kicsit mostohagyermekként kezelni, és sajnos sokkal kevesebben tudnak a jelentőségéről, mint ahányunknak szüksége volna rá. Ez pedig a D-vitamin. Először is nézzük, mi is az a D-vitamin? A D-vitamin kifejezést két különböző vegyületre használjuk, az egyik az ergokarciferol (D2-vitamin), a másik a korekarciferol (D3-vitamin), ezek mindketten tulajdonképpen szteroidszármazékok…. Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!